Ubytování Šumava Ubytování Šumava Ubytování Šumava Ubytování Šumava Ubytování Šumava
0

Ubytování Šumava - FILTR

Hledat ubytování na Šumavě

Filtr Služeb na Šumavě

Hledat služby na Šumavě

Vybrané ke sdílení

Zobrazit vybrané »


Ubytování Šumava a okolí

článek ze Šumavy
Ubytování na Šumavě a v České republice odpovídá standardům evropských zemí. Najít se zde dá levné ubytování pro studenty na cestách i špičkové luxusní bydlení v hotelových apartmánech. Hlavními středisky Šumavy jsou hlavně ubytování Železná Ruda, Kvilda, Lipno, Horská Kvilda, Špičák, Modrava, Zadov, Český Krumlov, ...
Hotely
Hotely jsou označeny jednou až pěti hvězdičkami, klasifikace se přitom nijak neliší od okolních zemí. Hotely jsou běžně v každém městě a také v turisticky hojně navštěvovaných oblastech, například u vodních ploch nebo v horách.
V penzionech najdete často pohodlné a klidné ubytování obzvláště vhodné pro rodiny s dětmi. Penziony se obvykle vyznačují osobním přístupem a dobrým poměrem kvality a ceny.

Levné ubytování
Jako jinde v Evropě, i v České republice se lze ubytovat levněji za cenu nižšího komfortu. Příkladem jsou společné pokoje v hostelích se sociálním zařízením na chodbě. Výhodou hostelu může být výhodné umístění v centru města.
V létě (červen až září) jsou zpravidla volné vysokoškolské koleje, které nabízejí své kapacity turistům. Koleje naleznete ve všech univerzitních městech (Praha, Olomouc, Brno, Plzeň, České Budějovice, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Opava, Liberec a Zlín).
Motoristům slouží motely, levné hotely podél dálnic a nejpoužívanějších silnic.

Kempy a chaty
Milovníci přírody můžou využít levné ubytování Šumava v kempech. Ty lze najít kolem vodních ploch i sjízdných řek a obvykle nabízí ubytování ve stanech nebo chatkách. K dispozici je většinou společné sociální zařízení, elektrická přípojka či restaurace nebo sportovní areál.

Speciální druhy ubytování 
Česká republika je proslulá svými středověkými hrady a zámky. Mnoho z nich nabízí luxusní ubytovací programy v zámeckých apartmánech.
Na vodních plochách, řekách nebo kanálech se můžete ubytovat na botelu, lodi nebo hausbótu.

zdroj: www.czechtourism.com


Ubytování Šumava Ubytování Šumava Ubytování na Šumavě Ubytování Šumava Ubytování na Šumavě Ubytování Šumava Ubytování na Šumavě